WA CUP 2017

Washington Cup Boys 2017
Boys U15 Gold
Bracket A
Saturday, January 28, 2017
  ECLIPSE FC ECLIPSE B02  1          CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CW SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS  2 
Saturday, February 04, 2017
  OPS FC FIRE B02 BLACK-BARBOZA  0          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A  1 
Saturday, February 11, 2017
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A  0          CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CW SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS  9 
Sunday, February 12, 2017
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CW SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS  4          OPS FC FIRE B02 BLACK-BARBOZA  0 
  ECLIPSE FC ECLIPSE B02  7          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A  0 
Sunday, February 19, 2017
  ECLIPSE FC ECLIPSE B02  3          OPS FC FIRE B02 BLACK-BARBOZA  0 
Saturday, February 25, 2017
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CW SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS  3          RSA ELITE BU15 HARRIS  2 
  ECLIPSE FC ECLIPSE B02  0          SEATTLE CELTIC B02 GREEN  2 
Sunday, February 26, 2017
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CW SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS  3          SEATTLE CELTIC B02 GREEN  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CW SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS (WA)    3 3 0 0 10 1 28
 2: ECLIPSE FC ECLIPSE B02 (WA)    3 2 0 1 8 2 21
 3: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A (WA)    3 1 0 2 1 8 8
 4: OPS FC FIRE B02 BLACK-BARBOZA (WA)    3 0 0 3 0 8 0

Bracket B
Sunday, January 29, 2017
  DRAGONS FC B02  4          TYNECASTLE FC  2 
  SEATTLE CELTIC B02 GREEN  4          RSA ELITE BU15 HARRIS  4 
Saturday, February 04, 2017
  RSA ELITE BU15 HARRIS  3          TYNECASTLE FC  2 
  DRAGONS FC B02  0          SEATTLE CELTIC B02 GREEN  3 
Saturday, February 11, 2017
  TYNECASTLE FC  2          SEATTLE CELTIC B02 GREEN  3 
  RSA ELITE BU15 HARRIS  4          DRAGONS FC B02  1 
Saturday, February 25, 2017
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CW SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS  3          RSA ELITE BU15 HARRIS  2 
  ECLIPSE FC ECLIPSE B02  0          SEATTLE CELTIC B02 GREEN  2 
Sunday, February 26, 2017
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CW SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS  3          SEATTLE CELTIC B02 GREEN  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: SEATTLE CELTIC B02 GREEN (WA)    3 2 1 0 10 6 25
 2: RSA ELITE BU15 HARRIS (WA)    3 2 1 0 11 7 24
 3: DRAGONS FC B02 (WA)    3 1 0 2 5 9 10
 4: TYNECASTLE FC (WA)    3 0 0 3 6 10 6
 
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Gold - Bracket A - 1/28/2017
#196 
4:00 PM
ECLIPSE FC ECLIPSE B02 (WA) 1 CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CW SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS (WA) 2 Starfire Field 03
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Gold - Bracket B - 1/29/2017
#201 
2:30 PM
DRAGONS FC B02 (WA) 4 TYNECASTLE FC (WA) 2 Starfire Field 04
#200 
6:30 PM
SEATTLE CELTIC B02 GREEN (WA) 4 RSA ELITE BU15 HARRIS (WA) 4 Lower Woodland Park Playfield 2
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Gold - Bracket A - 2/4/2017
#197 
3:15 PM
OPS FC FIRE B02 BLACK-BARBOZA (WA) 0 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A (WA) 1 Issaquah Highlands Central Park Field 5
Boys U15 Gold - Bracket B - 2/4/2017
#202 
6:00 PM
RSA ELITE BU15 HARRIS (WA) 3 TYNECASTLE FC (WA) 2 Rogers High School turf
#203 
7:00 PM
DRAGONS FC B02 (WA) 0 SEATTLE CELTIC B02 GREEN (WA) 3 Starfire Field 03
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Gold - Bracket A - 2/11/2017
#194 
3:00 PM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A (WA) 0 CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CW SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS (WA) 9 Skyline High School Community Field 1
Boys U15 Gold - Bracket B - 2/11/2017
#205  TYNECASTLE FC (WA) 2 SEATTLE CELTIC B02 GREEN (WA) 3 Unassigned
#204 
9:00 AM
RSA ELITE BU15 HARRIS (WA) 4 DRAGONS FC B02 (WA) 1 Rogers High School turf
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Gold - Bracket A - 2/12/2017
#198 
2:00 PM
CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CW SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS (WA) 4 OPS FC FIRE B02 BLACK-BARBOZA (WA) 0 SOZO Field Complex #9
#199 
6:00 PM
ECLIPSE FC ECLIPSE B02 (WA) 7 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A (WA) 0 Starfire Field 01
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Gold - Bracket A - 2/19/2017
#195 
1:30 PM
ECLIPSE FC ECLIPSE B02 (WA) 3 OPS FC FIRE B02 BLACK-BARBOZA (WA) 0 Starfire Field 01
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Gold - Playoffs - 2/25/2017
#234 
Playoffs
Semi-Finals
4:00 PM
CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CW SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS (WA) 3 RSA ELITE BU15 HARRIS (WA) 2 Tahoma Senior High School Stadium
#235 
Playoffs
Semi-Finals
6:00 PM
ECLIPSE FC ECLIPSE B02 (WA) 0 SEATTLE CELTIC B02 GREEN (WA) 2 Tahoma Senior High School Stadium
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Gold - Playoffs - 2/26/2017
#236 
Playoffs
Final
1:00 PM
CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CW SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS (WA) 3 SEATTLE CELTIC B02 GREEN (WA) 0 Ravensdale Park #3
 
Boys U15 Silver
Bracket A
Saturday, February 04, 2017
  TC UNITED B02 NAVY-RAMOS  1          WASHINGTON EAST B02MADER  0 
Sunday, February 05, 2017
  EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  2          WASHINGTON EAST B02MADER  1 
Saturday, February 11, 2017
  EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  2          TC UNITED B02 NAVY-RAMOS  2 
Saturday, February 25, 2017
  TC UNITED B02 NAVY-RAMOS  6          PIERCE CO. COSMOS (02 BOYS)  1 
  EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  2          MVP RAPIDS B02 NAVY  0 
Sunday, February 26, 2017
  TC UNITED B02 NAVY-RAMOS  4          EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 N/A: CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CWSA B02 KITT (WA)    0 0 0 0 0 0
 1: TC UNITED B02 NAVY-RAMOS (WA)    2 1 1 0 3 2 13
 2: EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN (WA)    2 1 1 0 4 3 13
 3: WASHINGTON EAST B02MADER (WA)    2 0 0 2 1 3 1

Bracket B
Sunday, January 29, 2017
  UNITED SC SOUNDERS  0          PIERCE CO. COSMOS (02 BOYS)  2 
  RSA ELITE RAMIREZ 02  1          MVP RAPIDS B02 NAVY  1 
Sunday, February 05, 2017
  PIERCE CO. COSMOS (02 BOYS)  5          RSA ELITE RAMIREZ 02  1 
Sunday, February 12, 2017
  MVP RAPIDS B02 NAVY  1          PIERCE CO. COSMOS (02 BOYS)  0 
Saturday, February 18, 2017
  MVP RAPIDS B02 NAVY  3          UNITED SC SOUNDERS  0 
Sunday, February 19, 2017
  UNITED SC SOUNDERS  6          RSA ELITE RAMIREZ 02  0 
Saturday, February 25, 2017
  TC UNITED B02 NAVY-RAMOS  6          PIERCE CO. COSMOS (02 BOYS)  1 
  EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  2          MVP RAPIDS B02 NAVY  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: MVP RAPIDS B02 NAVY (WA)    3 2 1 0 5 1 22
 2: PIERCE CO. COSMOS (02 BOYS) (WA)    3 2 0 1 6 2 18
 3: UNITED SC SOUNDERS (WA)    3 1 0 2 4 5 10
 4: RSA ELITE RAMIREZ 02 (WA)    3 0 1 2 2 9 5
 
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Bracket B - 1/29/2017
#213 
12:00 PM
UNITED SC SOUNDERS (WA) 0 PIERCE CO. COSMOS (02 BOYS) (WA) 2 Todd Beamer High School #1
#212 
5:00 PM
RSA ELITE RAMIREZ 02 (WA) 1 MVP RAPIDS B02 NAVY (WA) 1 Sparks Stadium Turf
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Bracket A - 2/4/2017
#209 
2:00 PM
TC UNITED B02 NAVY-RAMOS (WA) 1 WASHINGTON EAST B02MADER (WA) 0 North Thurston HS South Sound Stadium
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Bracket A - 2/5/2017
#206 
9:00 AM
EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN (WA) 2 WASHINGTON EAST B02MADER (WA) 1 Genesee Park Playfield 1 (Lower)
Boys U15 Silver - Bracket B - 2/5/2017
#217 
9:00 AM
PIERCE CO. COSMOS (02 BOYS) (WA) 5 RSA ELITE RAMIREZ 02 (WA) 1 Truman Middle School #1
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Bracket A - 2/11/2017
#210 
4:15 PM
EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN (WA) 2 TC UNITED B02 NAVY-RAMOS (WA) 2 Loyal Heights Playfield #1
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Bracket B - 2/12/2017
#214 
2:00 PM
MVP RAPIDS B02 NAVY (WA) 1 PIERCE CO. COSMOS (02 BOYS) (WA) 0 Ravensdale Park #4
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Bracket B - 2/18/2017
#216 
5:00 PM
MVP RAPIDS B02 NAVY (WA) 3 UNITED SC SOUNDERS (WA) 0 Ravensdale Park #4
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Bracket B - 2/19/2017
#215 
12:00 PM
UNITED SC SOUNDERS (WA) 6 RSA ELITE RAMIREZ 02 (WA) 0 Ravensdale Park #4
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Playoffs - 2/25/2017
#237 
Playoffs
Semi-Finals
8:00 AM
TC UNITED B02 NAVY-RAMOS (WA) 6 PIERCE CO. COSMOS (02 BOYS) (WA) 1 Ravensdale Park #2
#238 
Playoffs
Semi-Finals
8:00 AM
EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN (WA) 2 MVP RAPIDS B02 NAVY (WA) 0 Ravensdale Park #3
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Playoffs - 2/26/2017
#239 
Playoffs
Final
9:00 AM
TC UNITED B02 NAVY-RAMOS (WA) 4 EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN (WA) 1 Ravensdale Park #2
 
Boys U15 Bronze
Bracket A
Sunday, January 29, 2017
  PACIFIC FC 02 FIRE  4          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 B  0 
  KENT CITY FC  5          TC UNITED B02 WHITE-FORDENIHIPALI  3 
Saturday, February 04, 2017
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 B  3          KENT CITY FC  4 
  TC UNITED B02 WHITE-FORDENIHIPALI  0          MVP RAPIDS 02 WHITE  0 
Sunday, February 05, 2017
  PACIFIC FC 02 FIRE  2          KENT CITY FC  1 
  MVP RAPIDS 02 WHITE  3          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 B  2 
Saturday, February 11, 2017
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 B  4          TC UNITED B02 WHITE-FORDENIHIPALI  1 
  MVP RAPIDS 02 WHITE  0          PACIFIC FC 02 FIRE  1 
Sunday, February 12, 2017
  TC UNITED B02 WHITE-FORDENIHIPALI  0          PACIFIC FC 02 FIRE  5 
  KENT CITY FC  2          MVP RAPIDS 02 WHITE  1 
Saturday, February 25, 2017
  PACIFIC FC 02 FIRE  1          FC EDMONDS STING  0 
  KENT CITY FC  2          FC BELLEVUE-HERON VENOM  9 
Sunday, February 26, 2017
  PACIFIC FC 02 FIRE  0          FC BELLEVUE-HERON VENOM  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: PACIFIC FC 02 FIRE (WA)    4 4 0 0 11 1 36
 2: KENT CITY FC (WA)    4 3 0 1 11 9 27
 3: MVP RAPIDS 02 WHITE (WA)    4 1 1 2 4 5 14
 4: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 B (WA)    4 1 0 3 9 12 14
 5: TC UNITED B02 WHITE-FORDENIHIPALI (WA)    4 0 1 3 4 12 8

Bracket B
Sunday, January 29, 2017
  FC BELLEVUE-HERON VENOM  4          FC EDMONDS STING  1 
  SEATTLE CELTIC FC B02 WHITE  1          NPSA TITAND B02 NAVY MERCER ISLAND  2 
Saturday, February 04, 2017
  FC EDMONDS STING  6          SEATTLE CELTIC FC B02 WHITE  4 
Saturday, February 11, 2017
  FC EDMONDS STING  4          NPSA TITAND B02 NAVY MERCER ISLAND  3 
  FC BELLEVUE-HERON VENOM  6          SEATTLE CELTIC FC B02 WHITE  1 
Sunday, February 12, 2017
  NPSA TITAND B02 NAVY MERCER ISLAND  0          FC BELLEVUE-HERON VENOM  1 
Saturday, February 25, 2017
  PACIFIC FC 02 FIRE  1          FC EDMONDS STING  0 
  KENT CITY FC  2          FC BELLEVUE-HERON VENOM  9 
Sunday, February 26, 2017
  PACIFIC FC 02 FIRE  0          FC BELLEVUE-HERON VENOM  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: FC BELLEVUE-HERON VENOM (WA)    3 3 0 0 9 2 26
 2: FC EDMONDS STING (WA)    3 2 0 1 9 11 19
 3: NPSA TITAND B02 NAVY MERCER ISLAND (USA)    3 1 0 2 5 6 11
 4: SEATTLE CELTIC FC B02 WHITE (WA)    3 0 0 3 6 10 5
 
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Bronze - Bracket A - 1/29/2017
#218 
1:00 PM
PACIFIC FC 02 FIRE (WA) 4 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 B (WA) 0 Prairie HS turf
#219 
5:00 PM
KENT CITY FC (WA) 5 TC UNITED B02 WHITE-FORDENIHIPALI (WA) 3 Starfire Field 02
Boys U15 Bronze - Bracket B - 1/29/2017
#220 
1:00 PM
FC BELLEVUE-HERON VENOM (WA) 4 FC EDMONDS STING (WA) 1 Wilburton Hill Park #1
#221 
6:30 PM
SEATTLE CELTIC FC B02 WHITE (WA) 1 NPSA TITAND B02 NAVY MERCER ISLAND (USA) 2 Pendleton Miller Playfield
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Bronze - Bracket A - 2/4/2017
#222 
2:15 PM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 B (WA) 3 KENT CITY FC (WA) 4 Issaquah Highlands Central Park Field 4
#223 
6:00 PM
TC UNITED B02 WHITE-FORDENIHIPALI (WA) 0 MVP RAPIDS 02 WHITE (WA) 0 Regional Athletic Complex #1
Boys U15 Bronze - Bracket B - 2/4/2017
#224 
5:15 PM
FC EDMONDS STING (WA) 6 SEATTLE CELTIC FC B02 WHITE (WA) 4 Lynnwood HS #2
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Bronze - Bracket A - 2/5/2017
#226 
11:00 AM
PACIFIC FC 02 FIRE (WA) 2 KENT CITY FC (WA) 1 Prairie HS turf
#227 
12:00 PM
MVP RAPIDS 02 WHITE (WA) 3 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 B (WA) 2 Tahoma Senior High School Stadium
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Bronze - Bracket A - 2/11/2017
#230 
3:15 PM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 B (WA) 4 TC UNITED B02 WHITE-FORDENIHIPALI (WA) 1 Skyline High School Community Field 2
#231 
4:45 PM
MVP RAPIDS 02 WHITE (WA) 0 PACIFIC FC 02 FIRE (WA) 1 Ravensdale Park #4
Boys U15 Bronze - Bracket B - 2/11/2017
#229 
9:30 AM
FC EDMONDS STING (WA) 4 NPSA TITAND B02 NAVY MERCER ISLAND (USA) 3 Lynnwood HS #2
#228 
1:30 PM
FC BELLEVUE-HERON VENOM (WA) 6 SEATTLE CELTIC FC B02 WHITE (WA) 1 Wilburton Hill Park #1
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Bronze - Bracket A - 2/12/2017
#232 
4:00 PM
TC UNITED B02 WHITE-FORDENIHIPALI (WA) 0 PACIFIC FC 02 FIRE (WA) 5 Regional Athletic Complex #1
#233 
5:00 PM
KENT CITY FC (WA) 2 MVP RAPIDS 02 WHITE (WA) 1 Wilson Playfield Complex Field 1
Boys U15 Bronze - Bracket B - 2/12/2017
#225 
9:00 AM
NPSA TITAND B02 NAVY MERCER ISLAND (USA) 0 FC BELLEVUE-HERON VENOM (WA) 1 Islander Middle School Athletic Field
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Bronze - Playoffs - 2/25/2017
#240 
Playoffs
Semi-Finals
8:00 AM
PACIFIC FC 02 FIRE (WA) 1 FC EDMONDS STING (WA) 0 Tahoma Senior High School Stadium
#241 
Playoffs
Semi-Finals
10:00 AM
KENT CITY FC (WA) 2 FC BELLEVUE-HERON VENOM (WA) 9 Tahoma Senior High School Stadium
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Bronze - Playoffs - 2/26/2017
#242 
Playoffs
Final
9:00 AM
PACIFIC FC 02 FIRE (WA) 0 FC BELLEVUE-HERON VENOM (WA) 2 Ravensdale Park #3
 
Boys U16 Gold
Bracket A
Sunday, February 05, 2017
  NPSA TITANS B01 NAVY  4          TYNECASTLE FC B01  3 
Saturday, February 11, 2017
  NPSA TITANS B01 NAVY  1          WENACTCHEE UNITED SC AGUILITAS  3 
  TYNECASTLE FC B01  7          WENATCHEE UNITED SC DEPORTIVO TECA 01  3 
Sunday, February 12, 2017
  TYNECASTLE FC B01  0          WENACTCHEE UNITED SC AGUILITAS  3 
  NPSA TITANS B01 NAVY  6          WENATCHEE UNITED SC DEPORTIVO TECA 01  1 
Sunday, February 19, 2017
  WENACTCHEE UNITED SC AGUILITAS  4          WENATCHEE UNITED SC DEPORTIVO TECA 01  0 
Saturday, February 25, 2017
  NPSA TITANS B01 NAVY  2          FPSC FURY B01 BLACK  1 
  WENACTCHEE UNITED SC AGUILITAS  2          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  0 
Sunday, February 26, 2017
  WENACTCHEE UNITED SC AGUILITAS  3          NPSA TITANS B01 NAVY  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: WENACTCHEE UNITED SC AGUILITAS (WA)    3 3 0 0 10 1 29
 2: NPSA TITANS B01 NAVY (USA)    3 2 0 1 9 7 19
 3: TYNECASTLE FC B01 (WA)    3 1 0 2 7 10 12
 4: WENATCHEE UNITED SC DEPORTIVO TECA 01 (WA)    3 0 0 3 4 12 4

Bracket B
Sunday, January 29, 2017
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  0          ECLIPSE FC ECLIPSE B01  0 
  PCSC COSMOS FC B01  1          FPSC FURY B01 BLACK  1 
Saturday, February 04, 2017
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  1          FPSC FURY B01 BLACK  2 
Sunday, February 05, 2017
  PCSC COSMOS FC B01  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  3 
  FPSC FURY B01 BLACK  2          ECLIPSE FC ECLIPSE B01  1 
Sunday, February 12, 2017
  ECLIPSE FC ECLIPSE B01  2          PCSC COSMOS FC B01  2 
Saturday, February 25, 2017
  NPSA TITANS B01 NAVY  2          FPSC FURY B01 BLACK  1 
  WENACTCHEE UNITED SC AGUILITAS  2          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: FPSC FURY B01 BLACK (WA)    3 2 1 0 5 3 20
 2: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A (WA)    3 1 1 1 4 3 14
 3: ECLIPSE FC ECLIPSE B01 (WA)    3 0 2 1 3 4 10
 4: PCSC COSMOS FC B01 (WA)    3 0 2 1 4 6 10
 
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Gold - Bracket B - 1/29/2017
#089 
11:00 AM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A (WA) 0 ECLIPSE FC ECLIPSE B01 (WA) 0 Issaquah Highlands Central Park Field 4
#088 
Sera field turf 3873 S 66th St Tacoma Wa
6:00 PM
PCSC COSMOS FC B01 (WA) 1 FPSC FURY B01 BLACK (WA) 1 Sera Turf Field #1
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Gold - Bracket B - 2/4/2017
#087 
5:00 PM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A (WA) 1 FPSC FURY B01 BLACK (WA) 2 Skyline High School Community Field 1
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Gold - Bracket A - 2/5/2017
#085 
6:00 PM
NPSA TITANS B01 NAVY (USA) 4 TYNECASTLE FC B01 (WA) 3 Grass Lawn Community Park Field 1
Boys U16 Gold - Bracket B - 2/5/2017
#090 
10:30 AM
PCSC COSMOS FC B01 (WA) 1 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A (WA) 3 Truman Middle School #1
#091 
12:15 PM
FPSC FURY B01 BLACK (WA) 2 ECLIPSE FC ECLIPSE B01 (WA) 1 Franklin Pierce High School (Tacoma) Stadium
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Gold - Bracket A - 2/11/2017
#082 
1:15 PM
NPSA TITANS B01 NAVY (USA) 1 WENACTCHEE UNITED SC AGUILITAS (WA) 3 Robinswood Park West
#083 
5:00 PM
TYNECASTLE FC B01 (WA) 7 WENATCHEE UNITED SC DEPORTIVO TECA 01 (WA) 3 Shoreline Park Field A
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Gold - Bracket A - 2/12/2017
#080 
12:30 PM
TYNECASTLE FC B01 (WA) 0 WENACTCHEE UNITED SC AGUILITAS (WA) 3 Twin Ponds Park Playfield
#081 
2:45 PM
NPSA TITANS B01 NAVY (USA) 6 WENATCHEE UNITED SC DEPORTIVO TECA 01 (WA) 1 Wilburton Hill Park #1
Boys U16 Gold - Bracket B - 2/12/2017
#086 
4:30 PM
ECLIPSE FC ECLIPSE B01 (WA) 2 PCSC COSMOS FC B01 (WA) 2 Starfire Field 01
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Gold - Bracket A - 2/19/2017
#084 
3:45 PM
WENACTCHEE UNITED SC AGUILITAS (WA) 4 WENATCHEE UNITED SC DEPORTIVO TECA 01 (WA) 0 SOZO Field Complex #10
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Gold - Playoffs - 2/25/2017
#191 
Playoffs
Semi-Finals
10:00 AM
NPSA TITANS B01 NAVY (USA) 2 FPSC FURY B01 BLACK (WA) 1 Ravensdale Park #2
#190 
Playoffs
Semi-Finals
12:00 PM
WENACTCHEE UNITED SC AGUILITAS (WA) 2 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01 A (WA) 0 Ravensdale Park #2
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Gold - Playoffs - 2/26/2017
#192 
Playoffs
Final
11:00 AM
WENACTCHEE UNITED SC AGUILITAS (WA) 3 NPSA TITANS B01 NAVY (USA) 0 Ravensdale Park #2
 
Boys U16 Silver
Bracket A
Sunday, January 29, 2017
  SPARTA BOYS 2001 RED  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01B  4 
Saturday, February 04, 2017
  PUMAS UNAM SEATTLE/ PUMAS SEATTLE 00/01 FABILA  5          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01B  0 
Saturday, February 11, 2017
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01B  1          UNITED QUINCY 01  3 
  PUMAS UNAM SEATTLE/ PUMAS SEATTLE 00/01 FABILA  2          SPARTA BOYS 2001 RED  3 
Sunday, February 12, 2017
  SPARTA BOYS 2001 RED  3          UNITED QUINCY 01  1 
Sunday, February 19, 2017
  UNITED QUINCY 01  0          PUMAS UNAM SEATTLE/ PUMAS SEATTLE 00/01 FABILA  1 
Saturday, February 25, 2017
  PUMAS UNAM SEATTLE/ PUMAS SEATTLE 00/01 FABILA  4          EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  0 
  SPARTA BOYS 2001 RED  1          FC EDMONDS RIPTIDE  6 
Sunday, February 26, 2017
  PUMAS UNAM SEATTLE/ PUMAS SEATTLE 00/01 FABILA  4          FC EDMONDS RIPTIDE  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: PUMAS UNAM SEATTLE/ PUMAS SEATTLE 00/01 FABILA (WA)    3 2 0 1 7 3 20
 2: SPARTA BOYS 2001 RED (WA)    3 2 0 1 7 7 19
 3: UNITED QUINCY 01 (WA)    3 1 0 2 4 5 10
 4: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01B (WA)    3 1 0 2 5 8 10

Bracket B
Sunday, January 29, 2017
  FC EDMONDS RIPTIDE  6          EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  2 
Saturday, February 04, 2017
  TC UNITED B01-NAVY - MCINROY  1          EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  1 
  FC EDMONDS RIPTIDE  5          MVP RAPIDS B01  1 
Saturday, February 11, 2017
  TC UNITED B01-NAVY - MCINROY  3          FC EDMONDS RIPTIDE  2 
  EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  2          MVP RAPIDS B01  0 
Sunday, February 12, 2017
  MVP RAPIDS B01  1          TC UNITED B01-NAVY - MCINROY  0 
Saturday, February 25, 2017
  PUMAS UNAM SEATTLE/ PUMAS SEATTLE 00/01 FABILA  4          EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN  0 
  SPARTA BOYS 2001 RED  1          FC EDMONDS RIPTIDE  6 
Sunday, February 26, 2017
  PUMAS UNAM SEATTLE/ PUMAS SEATTLE 00/01 FABILA  4          FC EDMONDS RIPTIDE  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: FC EDMONDS RIPTIDE (WA)    3 2 0 1 10 6 20
 2: EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN (WA)    3 1 1 1 5 5 15
 3: TC UNITED B01-NAVY - MCINROY (WA)    3 1 1 1 4 4 13
 4: MVP RAPIDS B01 (WA)    3 1 0 2 2 6 9
 
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Silver - Bracket A - 1/29/2017
#093 
2:00 PM
SPARTA BOYS 2001 RED (WA) 1 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01B (WA) 4 Truman Middle School #1
Boys U16 Silver - Bracket B - 1/29/2017
#099 
12:00 PM
FC EDMONDS RIPTIDE (WA) 6 EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN (WA) 2 Lynnwood HS #2
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Silver - Bracket A - 2/4/2017
#094 
5:30 PM
PUMAS UNAM SEATTLE/ PUMAS SEATTLE 00/01 FABILA (WA) 5 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01B (WA) 0 Starfire Field 11
Boys U16 Silver - Bracket B - 2/4/2017
#100 
12:00 PM
TC UNITED B01-NAVY - MCINROY (WA) 1 EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN (WA) 1 North Thurston HS South Sound Stadium
#101 
3:30 PM
FC EDMONDS RIPTIDE (WA) 5 MVP RAPIDS B01 (WA) 1 Lynnwood HS #2
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Silver - Bracket A - 2/11/2017
#097 
1:15 PM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B01B (WA) 1 UNITED QUINCY 01 (WA) 3 Skyline High School Community Field 2
#096 
8:00 PM
PUMAS UNAM SEATTLE/ PUMAS SEATTLE 00/01 FABILA (WA) 2 SPARTA BOYS 2001 RED (WA) 3 Starfire Field 11
Boys U16 Silver - Bracket B - 2/11/2017
#102 
12:00 PM
TC UNITED B01-NAVY - MCINROY (WA) 3 FC EDMONDS RIPTIDE (WA) 2 North Thurston HS South Sound Stadium
#103 
12:30 PM
EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN (WA) 2 MVP RAPIDS B01 (WA) 0 Pendleton Miller Playfield
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Silver - Bracket A - 2/12/2017
#095 
10:00 AM
SPARTA BOYS 2001 RED (WA) 3 UNITED QUINCY 01 (WA) 1 Truman Middle School #1
Boys U16 Silver - Bracket B - 2/12/2017
#098 
10:00 AM
MVP RAPIDS B01 (WA) 1 TC UNITED B01-NAVY - MCINROY (WA) 0 Ravensdale Park #4
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Silver - Bracket A - 2/19/2017
#092 
2:00 AM
UNITED QUINCY 01 (WA) 0 PUMAS UNAM SEATTLE/ PUMAS SEATTLE 00/01 FABILA (WA) 1 SOZO Field Complex #9
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Silver - Playoffs - 2/25/2017
#178 
Playoffs
Semi-Finals
10:00 AM
PUMAS UNAM SEATTLE/ PUMAS SEATTLE 00/01 FABILA (WA) 4 EMERALD CITY FC ECFC M01 GREEN (WA) 0 Ravensdale Park #3
#179 
Playoffs
Semi-Finals
12:00 PM
SPARTA BOYS 2001 RED (WA) 1 FC EDMONDS RIPTIDE (WA) 6 Ravensdale Park #3
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Silver - Playoffs - 2/26/2017
#180 
Playoffs
Final
11:00 AM
PUMAS UNAM SEATTLE/ PUMAS SEATTLE 00/01 FABILA (WA) 4 FC EDMONDS RIPTIDE (WA) 1 Ravensdale Park #3
 
Boys U16 Bronze
Bracket A
Sunday, January 29, 2017
  FUERZA FC ACADEMY B01/02  4          HIGHLINE PREMIER FC HEAT 01/02  0 
Saturday, Februa