2018 Washington Cup U10-U14 Results

Washington Cup 2018 Boys & Girls 10U-14U
Boys U10 Boys U10 Gold
Flight A
Friday, April 27, 2018
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08A  3          MRFC  1 
  NORTAC SPARTA B08  4          CASCADE FC B08 GREEN  1 
Saturday, April 28, 2018
  CASCADE FC B08 GREEN  0          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08A  1 
  NORTAC SPARTA B08  5          MRFC  2 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08A  2          NORTAC SPARTA B08  1 
  MRFC  3          CASCADE FC B08 GREEN  1 
Sunday, April 29, 2018
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08A  4          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 2008 NAVY  0 
  NORTAC SPARTA B08  0          SEATTLE CELTIC B08 GREEN  3 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08A  1          SEATTLE CELTIC B08 GREEN  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08A (WA)    3 3 0 0 6 2 25
 2: NORTAC SPARTA B08 (WA)    3 2 0 1 10 5 19
 3: MRFC (WA)    3 1 0 2 6 9 12
 4: CASCADE FC B08 GREEN (WA)    3 0 0 3 2 8 2

Flight B
Friday, April 27, 2018
  MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 2008 NAVY  8          NPSA B08 NAVY BELLEVUE  0 
  TC UNITED B08 NAVY - VILLA  0          SEATTLE CELTIC B08 GREEN  10 
Saturday, April 28, 2018
  SEATTLE CELTIC B08 GREEN  4          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 2008 NAVY  0 
  NPSA B08 NAVY BELLEVUE  1          TC UNITED B08 NAVY - VILLA  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 2008 NAVY  2          TC UNITED B08 NAVY - VILLA  0 
  SEATTLE CELTIC B08 GREEN  11          NPSA B08 NAVY BELLEVUE  2 
Sunday, April 29, 2018
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08A  4          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 2008 NAVY  0 
  NORTAC SPARTA B08  0          SEATTLE CELTIC B08 GREEN  3 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08A  1          SEATTLE CELTIC B08 GREEN  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: SEATTLE CELTIC B08 GREEN (WA)    3 3 0 0 14 2 29
 2: MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 2008 NAVY (WA)    3 2 0 1 7 4 19
 3: NPSA B08 NAVY BELLEVUE (WA)    3 1 0 2 3 10 10
 4: TC UNITED B08 NAVY - VILLA (WA)    3 0 0 3 0 8 0
 
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U10 Boys U10 Gold - Flight A - 4/27/2018
#466 
6:35 PM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08A (WA) 3 MRFC (WA) 1 Ravensdale Park 3a
#467 
6:35 PM
NORTAC SPARTA B08 (WA) 4 CASCADE FC B08 GREEN (WA) 1 Ravensdale Park 3b
Boys U10 Boys U10 Gold - Flight B - 4/27/2018
#471 
5:30 PM
MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 2008 NAVY (WA) 8 NPSA B08 NAVY BELLEVUE (WA) 0 Ravensdale Park #4
#470 
6:35 PM
TC UNITED B08 NAVY - VILLA (WA) 0 SEATTLE CELTIC B08 GREEN (WA) 10 Ravensdale Park #4
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U10 Boys U10 Gold - Flight A - 4/28/2018
#464 
1:20 PM
CASCADE FC B08 GREEN (WA) 0 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08A (WA) 1 Ravensdale Park 2b
#465 
1:20 PM
NORTAC SPARTA B08 (WA) 5 MRFC (WA) 2 Ravensdale Park 2a
#468 
7:50 PM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08A (WA) 2 NORTAC SPARTA B08 (WA) 1 Ravensdale Park 2a
#469 
7:50 PM
MRFC (WA) 3 CASCADE FC B08 GREEN (WA) 1 Ravensdale Park #4
Boys U10 Boys U10 Gold - Flight B - 4/28/2018
#474 
1:20 PM
SEATTLE CELTIC B08 GREEN (WA) 4 MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 2008 NAVY (WA) 0 Ravensdale Park 3a
#475 
1:20 PM
NPSA B08 NAVY BELLEVUE (WA) 1 TC UNITED B08 NAVY - VILLA (WA) 0 Ravensdale Park 3b
#473 
6:45 PM
MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 2008 NAVY (WA) 2 TC UNITED B08 NAVY - VILLA (WA) 0 Ravensdale Park 3a
#472 
7:50 PM
SEATTLE CELTIC B08 GREEN (WA) 11 NPSA B08 NAVY BELLEVUE (WA) 2 Ravensdale Park 3a
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U10 Boys U10 Gold - Playoffs - 4/29/2018
#476 
Playoffs
Semi-Finals
1:30 PM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08A (WA) 4 MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 2008 NAVY (WA) 0 Ravensdale Park 2a
#477 
Playoffs
Semi-Finals
1:30 PM
NORTAC SPARTA B08 (WA) 0 SEATTLE CELTIC B08 GREEN (WA) 3 Ravensdale Park 2b
#478 
Playoffs
Final
4:00 PM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08A (WA) 1 SEATTLE CELTIC B08 GREEN (WA) 2 Ravensdale Park 3b
 
Boys U10 Boys U10 Silver
Flight A
Saturday, April 28, 2018
  SEATTLE CELTIC B08 WHITE  2          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B BLUE  2 
  SPOKANE BREAKERS FC B08  5          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B BLUE  1 
Sunday, April 29, 2018
  SEATTLE CELTIC B08 WHITE  0          SPOKANE BREAKERS FC B08  4 
  SPOKANE BREAKERS FC B08  4          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09A  2 
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B08 NAVY STEVENSON  6          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B BLUE  2 
  SEATTLE CELTIC B08 WHITE  6          ASE B08 CHINERY  1 
  SPOKANE BREAKERS FC B08  2          CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B08 NAVY STEVENSON  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: SPOKANE BREAKERS FC B08 (WA)    2 2 0 0 9 1 19
 2: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B BLUE (WA)    2 0 1 1 3 7 6
 3: SEATTLE CELTIC B08 WHITE (WA)    2 0 1 1 2 6 5

Flight B
Saturday, April 28, 2018
  ASE B08 CHINERY  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09A  9 
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B08 NAVY STEVENSON  12          STING TIMBERS FC 08B BLACK  0 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09A  9          STING TIMBERS FC 08B BLACK  1 
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B08 NAVY STEVENSON  5          ASE B08 CHINERY  0 
Sunday, April 29, 2018
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09A  0          CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B08 NAVY STEVENSON  5 
  STING TIMBERS FC 08B BLACK  2          ASE B08 CHINERY  3 
  SPOKANE BREAKERS FC B08  4          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09A  2 
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B08 NAVY STEVENSON  6          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B BLUE  2 
  SEATTLE CELTIC B08 WHITE  6          ASE B08 CHINERY  1 
  SPOKANE BREAKERS FC B08  2          CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B08 NAVY STEVENSON  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B08 NAVY STEVENSON (WA)    3 3 0 0 15 0 30
 2: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09A (USA)    3 2 0 1 10 7 18
 3: ASE B08 CHINERY (WA)    3 1 0 2 4 12 10
 4: STING TIMBERS FC 08B BLACK (ID)    3 0 0 3 3 13 3
 
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U10 Boys U10 Silver - Flight A - 4/28/2018
#479 
9:00 AM
SEATTLE CELTIC B08 WHITE (WA) 2 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B BLUE (WA) 2 Ravensdale Park 2a
#480 
3:30 PM
SPOKANE BREAKERS FC B08 (WA) 5 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B BLUE (WA) 1 Ravensdale Park 2a
Boys U10 Boys U10 Silver - Flight B - 4/28/2018
#482 
9:00 AM
ASE B08 CHINERY (WA) 1 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09A (USA) 9 Ravensdale Park 3b
#483 
9:00 AM
CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B08 NAVY STEVENSON (WA) 12 STING TIMBERS FC 08B BLACK (ID) 0 Ravensdale Park 3a
#484 
2:25 PM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09A (USA) 9 STING TIMBERS FC 08B BLACK (ID) 1 Ravensdale Park 3a
#485 
2:25 PM
CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B08 NAVY STEVENSON (WA) 5 ASE B08 CHINERY (WA) 0 Ravensdale Park 2b
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U10 Boys U10 Silver - Flight A - 4/29/2018
#481 
9:00 AM
SEATTLE CELTIC B08 WHITE (WA) 0 SPOKANE BREAKERS FC B08 (WA) 4 Ravensdale Park 2a
Boys U10 Boys U10 Silver - Flight B - 4/29/2018
#486 
9:00 AM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09A (USA) 0 CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B08 NAVY STEVENSON (WA) 5 Ravensdale Park 3a
#487 
9:00 AM
STING TIMBERS FC 08B BLACK (ID) 2 ASE B08 CHINERY (WA) 3 Ravensdale Park 2b
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U10 Boys U10 Silver - Playoffs - 4/29/2018
#525 
Playoffs
Semi-Finals
12:15 PM
SPOKANE BREAKERS FC B08 (WA) 4 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09A (USA) 2 Ravensdale Park 2a
#526 
Playoffs
Semi-Finals
12:15 PM
CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B08 NAVY STEVENSON (WA) 6 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B BLUE (WA) 2 Ravensdale Park 2b
#524 
Playoffs
Consolation
2:45 PM
SEATTLE CELTIC B08 WHITE (WA) 6 ASE B08 CHINERY (WA) 1 Ravensdale Park 2a
#527 
Playoffs
Final
4:00 PM
SPOKANE BREAKERS FC B08 (WA) 2 CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B08 NAVY STEVENSON (WA) 3 Ravensdale Park #4
 
Boys U10 Boys U10 Bronze
Flight A
Friday, April 27, 2018
  WENATCHEE FC 08 NUNEZ  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09B  6 
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC B09 WHITE PAYARAS  6          SPOKANE BREAKERS B08 WHITE  0 
Saturday, April 28, 2018
  WENATCHEE FC 08 NUNEZ  2          LAKE WASHINGTON PREMIER FC B09 WHITE PAYARAS  8 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09B  0          SPOKANE BREAKERS B08 WHITE  1 
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC B09 WHITE PAYARAS  9          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09B  2 
  SPOKANE BREAKERS B08 WHITE  1          WENATCHEE FC 08 NUNEZ  1 
Sunday, April 29, 2018
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC B09 WHITE PAYARAS  2          PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 08 CARO  5 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: LAKE WASHINGTON PREMIER FC B09 WHITE PAYARAS (WA)    3 3 0 0 15 4 28
 2: SPOKANE BREAKERS B08 WHITE (WA)    3 1 1 1 2 6 12
 3: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09B (USA)    3 1 0 2 7 7 11
 4: WENATCHEE FC 08 NUNEZ (WA)    3 0 1 2 4 11 7

Flight B
Friday, April 27, 2018
  KENT CITY FOOTBALL B08 BLACK  1          SGEOSC FUSION B08  3 
  WASHINGTON EAST WASHINGTON  4          NPSA B08 NAVY MERCER ISLAND  0 
Saturday, April 28, 2018
  NPSA B08 NAVY MERCER ISLAND  4          KENT CITY FOOTBALL B08 BLACK  2 
  SGEOSC FUSION B08  3          WASHINGTON EAST WASHINGTON  2 
  NPSA B08 NAVY MERCER ISLAND  8          SGEOSC FUSION B08  0 
  KENT CITY FOOTBALL B08 BLACK  4          WASHINGTON EAST WASHINGTON  5 
Sunday, April 29, 2018
  WASHINGTON EAST WASHINGTON  3          NPSA B08 WHITE BELLEVUE  0 
  PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 08 CARO  4          WASHINGTON EAST WASHINGTON  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: WASHINGTON EAST WASHINGTON (WA)    3 2 0 1 11 7 21
 2: NPSA B08 NAVY MERCER ISLAND (WA)    3 2 0 1 9 6 19
 3: SGEOSC FUSION B08 (WA)    3 2 0 1 6 8 18
 4: KENT CITY FOOTBALL B08 BLACK (USA)    3 0 0 3 7 12 6

Flight C
Friday, April 27, 2018
  FPSC FURY B08 BLACK  0          NPSA B08 WHITE BELLEVUE  1 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B WHITE  6          STING TIMBERS FC 08B YELLOW  0 
Saturday, April 28, 2018
  FPSC FURY B08 BLACK  3          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B WHITE  1 
  NPSA B08 WHITE BELLEVUE  4          STING TIMBERS FC 08B YELLOW  0 
  STING TIMBERS FC 08B YELLOW  1          FPSC FURY B08 BLACK  9 
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B WHITE  1          NPSA B08 WHITE BELLEVUE  2 
Sunday, April 29, 2018
  WASHINGTON EAST WASHINGTON  3          NPSA B08 WHITE BELLEVUE  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: NPSA B08 WHITE BELLEVUE (WA)    3 3 0 0 7 1 26
 2: FPSC FURY B08 BLACK (WA)    3 2 0 1 8 3 18
 3: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B WHITE (WA)    3 1 0 2 7 5 12
 4: STING TIMBERS FC 08B YELLOW (ID)    3 0 0 3 1 14 1

Flight D
Friday, April 27, 2018
  MAPLE VALLEY PREMIER '08 RAPIDS WHITE  0          PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 08 CARO  5 
  STING TIMBERS FC 08B GREEN  0          FC SPOKANE B08 LEACH  0 
Saturday, April 28, 2018
  PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 08 CARO  2          FC SPOKANE B08 LEACH  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER '08 RAPIDS WHITE  2          STING TIMBERS FC 08B GREEN  2 
  FC SPOKANE B08 LEACH  6          MAPLE VALLEY PREMIER '08 RAPIDS WHITE  0 
  PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 08 CARO  2          STING TIMBERS FC 08B GREEN  2 
Sunday, April 29, 2018
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC B09 WHITE PAYARAS  2          PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 08 CARO  5 
  PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 08 CARO  4          WASHINGTON EAST WASHINGTON  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 08 CARO (WA)    3 2 1 0 9 2 24
 2: FC SPOKANE B08 LEACH (WA)    3 1 1 1 5 2 14
 3: STING TIMBERS FC 08B GREEN (ID)    3 0 3 0 4 4 14
 4: MAPLE VALLEY PREMIER '08 RAPIDS WHITE (WA)    3 0 1 2 2 12 5
 
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U10 Boys U10 Bronze - Flight A - 4/27/2018
#439 
6:35 PM
WENATCHEE FC 08 NUNEZ (WA) 1 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09B (USA) 6 Ravensdale Park 2b
#440 
7:40 PM
LAKE WASHINGTON PREMIER FC B09 WHITE PAYARAS (WA) 6 SPOKANE BREAKERS B08 WHITE (WA) 0 Ravensdale Park 2b
Boys U10 Boys U10 Bronze - Flight B - 4/27/2018
#444 
5:30 PM
KENT CITY FOOTBALL B08 BLACK (USA) 1 SGEOSC FUSION B08 (WA) 3 Ravensdale Park 2b
#443 
7:40 PM
WASHINGTON EAST WASHINGTON (WA) 4 NPSA B08 NAVY MERCER ISLAND (WA) 0 Ravensdale Park 3a
Boys U10 Boys U10 Bronze - Flight C - 4/27/2018
#451 
5:30 PM
FPSC FURY B08 BLACK (WA) 0 NPSA B08 WHITE BELLEVUE (WA) 1 Ravensdale Park 3a
#452 
7:40 PM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B WHITE (WA) 6 STING TIMBERS FC 08B YELLOW (ID) 0 Ravensdale Park 3b
Boys U10 Boys U10 Bronze - Flight D - 4/27/2018
#459 
5:30 PM
MAPLE VALLEY PREMIER '08 RAPIDS WHITE (WA) 0 PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 08 CARO (WA) 5 Ravensdale Park 3b
#460 
7:40 PM
STING TIMBERS FC 08B GREEN (ID) 0 FC SPOKANE B08 LEACH (WA) 0 Ravensdale Park #4
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U10 Boys U10 Bronze - Flight A - 4/28/2018
#441 
11:10 AM
WENATCHEE FC 08 NUNEZ (WA) 2 LAKE WASHINGTON PREMIER FC B09 WHITE PAYARAS (WA) 8 Ravensdale Park 3b
#442 
11:10 AM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09B (USA) 0 SPOKANE BREAKERS B08 WHITE (WA) 1 Ravensdale Park #4
#438 
4:35 PM
LAKE WASHINGTON PREMIER FC B09 WHITE PAYARAS (WA) 9 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B09B (USA) 2 Ravensdale Park #4
#437 
5:40 PM
SPOKANE BREAKERS B08 WHITE (WA) 1 WENATCHEE FC 08 NUNEZ (WA) 1 Ravensdale Park #4
Boys U10 Boys U10 Bronze - Flight B - 4/28/2018
#447 
12:15 PM
NPSA B08 NAVY MERCER ISLAND (WA) 4 KENT CITY FOOTBALL B08 BLACK (USA) 2 Ravensdale Park 2a
#448 
12:15 PM
SGEOSC FUSION B08 (WA) 3 WASHINGTON EAST WASHINGTON (WA) 2 Ravensdale Park 2b
#445 
6:45 PM
NPSA B08 NAVY MERCER ISLAND (WA) 8 SGEOSC FUSION B08 (WA) 0 Ravensdale Park 2a
#446 
6:45 PM
KENT CITY FOOTBALL B08 BLACK (USA) 4 WASHINGTON EAST WASHINGTON (WA) 5 Ravensdale Park 2b
Boys U10 Boys U10 Bronze - Flight C - 4/28/2018
#453 
12:15 PM
FPSC FURY B08 BLACK (WA) 3 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B WHITE (WA) 1 Ravensdale Park 3a
#454 
12:15 PM
NPSA B08 WHITE BELLEVUE (WA) 4 STING TIMBERS FC 08B YELLOW (ID) 0 Ravensdale Park 3b
#449 
5:40 PM
STING TIMBERS FC 08B YELLOW (ID) 1 FPSC FURY B08 BLACK (WA) 9 Ravensdale Park 3b
#450 
5:40 PM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B08B WHITE (WA) 1 NPSA B08 WHITE BELLEVUE (WA) 2 Ravensdale Park 3a
Boys U10 Boys U10 Bronze - Flight D - 4/28/2018
#458 
12:15 PM
PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 08 CARO (WA) 2 FC SPOKANE B08 LEACH (WA) 0 Ravensdale Park #4
#457 
1:20 PM
MAPLE VALLEY PREMIER '08 RAPIDS WHITE (WA) 2 STING TIMBERS FC 08B GREEN (ID) 2 Ravensdale Park #4
#455 
6:45 PM
FC SPOKANE B08 LEACH (WA) 6 MAPLE VALLEY PREMIER '08 RAPIDS WHITE (WA) 0 Ravensdale Park #4
#456 
6:45 PM
PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 08 CARO (WA) 2 STING TIMBERS FC 08B GREEN (ID) 2 Ravensdale Park 3b
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U10 Boys U10 Bronze - Playoffs - 4/29/2018
#461 
Playoffs
Semi-Finals
12:15 PM
LAKE WASHINGTON PREMIER FC B09 WHITE PAYARAS (WA) 2 PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 08 CARO (WA) 5 Ravensdale Park 3a
#462 
Playoffs
Semi-Finals
12:15 PM
WASHINGTON EAST WASHINGTON (WA) 3 NPSA B08 WHITE BELLEVUE (WA) 0 Ravensdale Park 3b
#463 
Playoffs
Final
2:45 PM
PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 08 CARO (WA) 4 WASHINGTON EAST WASHINGTON (WA) 2 Ravensdale Park 2b
 
Boys U11 Boys U11 Gold
East Flight A
Saturday, April 21, 2018
  SPOKANE FOXES PUMAS FC '07 - LAWRENCE  1          WASHINGTON EAST B07 O'NEAL  2 
  CW SOUNDERS CWS B07 NAVY CUEVAS  1          NLTC B07 BRASIL  6 
  WASHINGTON EAST B07 O'NEAL  1          NLTC B07 BRASIL  4 
  CW SOUNDERS CWS B07 NAVY CUEVAS  1          SPOKANE FOXES PUMAS FC '07 - LAWRENCE  1 
Sunday, April 22, 2018
  WASHINGTON EAST B07 O'NEAL  4          CW SOUNDERS CWS B07 NAVY CUEVAS  1 
  NLTC B07 BRASIL  3          SPOKANE FOXES PUMAS FC '07 - LAWRENCE  0 
Saturday, April 28, 2018
  NLTC B07 BRASIL  5          LTFC GUERREROS GUERREROS BOYS 07  1 
  WASHINGTON EAST B07 O'NEAL  2          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B07A  3 
Sunday, April 29, 2018
  NLTC B07 BRASIL  2          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B07A  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: NLTC B07 BRASIL (WA)    3 3 0 0 12 2 28
 2: WASHINGTON EAST B07 O'NEAL (WA)    3 2 0 1 7 6 18
 3: CW SOUNDERS CWS B07 NAVY CUEVAS (WA)    3 0 1 2 3 10 6
 4: SPOKANE FOXES PUMAS FC '07 - LAWRENCE (WA)    3 0 1 2 2 6 5

West Flight B
Saturday, April 14, 2018
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B07A  3          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 07 NAVY  0 
  SEATTLE CELTIC B07 GREEN  2          LTFC GUERREROS GUERREROS BOYS 07  0 
  LTFC GUERREROS GUERREROS BOYS 07  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B07A  0 
  SEATTLE CELTIC B07 GREEN  2          MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 07 NAVY  2 
Sunday, April 15, 2018
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B07A  2          SEATTLE CELTIC B07 GREEN  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 07 NAVY  0          LTFC GUERREROS GUERREROS BOYS 07  1 
Saturday, April 28, 2018
  NLTC B07 BRASIL  5          LTFC GUERREROS GUERREROS BOYS 07  1 
  WASHINGTON EAST B07 O'NEAL  2          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B07A  3 
Sunday, April 29, 2018
  NLTC B07 BRASIL  2          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B07A  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B07A (WA)    3 2 0 1 5 2 18
 2: LTFC GUERREROS GUERREROS BOYS 07 (WA)    3 2 0 1 2 2 16
 3: SEATTLE CELTIC B07 GREEN (WA)    3 1 1 1 5 4 15
 4: MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 07 NAVY (WA)    3 0 1 2 2 6 5
 
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U11 Boys U11 Gold - West Flight B - 4/14/2018
#209 
9:00 AM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B07A (WA) 3 MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 07 NAVY (WA) 0 Starfire Field 10
#210 
9:00 AM
SEATTLE CELTIC B07 GREEN (WA) 2 LTFC GUERREROS GUERREROS BOYS 07 (WA) 0 Starfire Field 09
#207 
2:20 PM
LTFC GUERREROS GUERREROS BOYS 07 (WA) 1 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B07A (WA) 0 Starfire Field 09
#208 
2:20 PM
SEATTLE CELTIC B07 GREEN (WA) 2 MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 07 NAVY (WA) 2 Starfire Field 10
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U11 Boys U11 Gold - West Flight B - 4/15/2018
#211 
9:00 AM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B07A (WA) 2 SEATTLE CELTIC B07 GREEN (WA) 1 Starfire Field 09
#212 
9:00 AM
MAPLE VALLEY PREMIER RAPIDS 07 NAVY (WA) 0 LTFC GUERREROS GUERREROS BOYS 07 (WA) 1 Starfire Field 10
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U11 Boys U11 Gold - East Flight A - 4/21/2018
#201 
11:40 AM
SPOKANE FOXES PUMAS FC '07 - LAWRENCE (WA) 1 WASHINGTON EAST B07 O'NEAL (WA) 2 Plantes Ferry Soccer Complex 2Eas
#202 
11:40 AM
CW SOUNDERS CWS B07 NAVY CUEVAS (WA) 1 NLTC B07 BRASIL (WA) 6 Plantes Ferry Soccer Complex 2Wes
#203 
5:00 PM
WASHINGTON EAST B07 O'NEAL (WA) 1 NLTC B07 BRASIL (WA) 4 Plantes Ferry Soccer Complex 2Eas
#204 
5:00 PM
CW SOUNDERS CWS B07 NAVY CUEVAS (WA) 1 SPOKANE FOXES PUMAS FC '07 - LAWRENCE (WA) 1 Plantes Ferry Soccer Complex 2Wes
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U11 Boys U11 Gold - East Flight A - 4/22/2018
#205 
1:00 PM
WASHINGTON EAST B07 O'NEAL (WA) 4 CW SOUNDERS CWS B07 NAVY CUEVAS (WA) 1 Plantes Ferry Soccer Complex 2Eas
#206 
2:20 PM
NLTC B07 BRASIL (WA) 3 SPOKANE FOXES PUMAS FC '07 - LAWRENCE (WA) 0 Plantes Ferry Soccer Complex 2Eas
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U11 Boys U11 Gold - Playoffs - 4/28/2018
#528 
Playoffs
Semi-Finals
3:00 PM
NLTC B07 BRASIL (WA) 5 LTFC GUERREROS GUERREROS BOYS 07 (WA) 1 Regional Athletic Complex #4
#529 
Playoffs
Semi-Finals
3:00 PM
WASHINGTON EAST B07 O'NEAL (WA) 2 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B07A (WA) 3 Regional Athletic Complex #5
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U11 Boys U11 Gold - Playoffs - 4/29/2018
#530 
Playoffs
Final
12:15 PM
NLTC B07 BRASIL (WA) 2 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B07A (WA) 0 Regional Athletic Complex #5
 
Boys U11 Boys U11 Silver
East Flight A
Saturday, April 21, 2018
  WENATCHEE FC 07/08 BLACK  4          WENATCHEE VALLEY UNITED SC, AGUILITAS JRS  4 
  FC SPOKANE B07 BLY  1          SSC SHADOW UNITED  1 
  WENATCHEE FC 07/08 BLACK  1          FC SPOKANE B07 BLY  2 
  WENATCHEE VALLEY UNITED SC, AGUILITAS JRS  3          SSC SHADOW UNITED  1 
Sunday, April 22, 2018
  SSC SHADOW UNITED  1          WENATCHEE FC 07/08 BLACK  3 
  WENATCHEE VALLEY UNITED SC, AGUILITAS JRS  4          FC SPOKANE B07 BLY  3 
Saturday, April 28, 2018
  WENATCHEE VALLEY UNITED SC, AGUILITAS JRS  3          DRAGONSFC B07  4 
  NORTAC SPARTA B07 RED  4          WENATCHEE FC 07/08 BLACK  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: WENATCHEE VALLEY UNITED SC, AGUILITAS JRS (WA)    3 2 1 0 11 8 24
 2: WENATCHEE FC 07/08 BLACK (WA)    3 1 1 1 8 7 16
 3: FC SPOKANE B07 BLY (WA)    3 1 1 1 6 6 15
 4: SSC SHADOW UNITED (WA)    3 0 1 2 3 7 6

West Flight B
Saturday, April 14, 2018
  FPSC FURY B07 BLACK  2          NORTAC SPARTA B07 RED  5 
  DRAGONSFC B07  4          NPSA B07 NAVY BELLEVUE  2 
  PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 07 MEMO  0          HIGHLINE PREMIER FOOTBALL B07 HEAT  1 
  NORTAC SPARTA B07 RED  2          PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 07 MEMO  2 
  NPSA B07 NAVY BELLEVUE  1          FPSC FURY B07 BLACK  3 
  HIGHLINE PREMIER FOOTBALL B07 HEAT  0          DRAGONSFC B07  5 
Sunday, April 15, 2018
  FPSC FURY B07 BLACK  2          HIGHLINE PREMIER FOOTBALL B07 HEAT  2 
  DRAGONSFC B07  4          NORTAC SPARTA B07 RED  4 
  PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 07 MEMO  3          NPSA B07 NAVY BELLEVUE  2 
Saturday, April 28, 2018
  NORTAC SPARTA B07 RED  4          WENATCHEE FC 07/08 BLACK  0 
Sunday, April 29, 2018
  DRAGONSFC B07  0          NORTAC SPARTA B07 RED  4 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: NORTAC SPARTA B07 RED (WA)    3 1 2 0 11 8 20
 2: HIGHLINE PREMIER FOOTBALL B07 HEAT (WA)    3 1 1 1 3 7 13
 3: NPSA B07 NAVY BELLEVUE (WA)    3 0 0 3 5 10 5

West Flight C
Saturday, April 14, 2018
  FPSC FURY B07 BLACK  2          NORTAC SPARTA B07 RED  5 
  DRAGONSFC B07  4          NPSA B07 NAVY BELLEVUE  2 
  PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 07 MEMO  0          HIGHLINE PREMIER FOOTBALL B07 HEAT  1 
  NORTAC SPARTA B07 RED  2          PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 07 MEMO  2 
  NPSA B07 NAVY BELLEVUE  1          FPSC FURY B07 BLACK  3 
  HIGHLINE PREMIER FOOTBALL B07 HEAT  0          DRAGONSFC B07  5 
Sunday, April 15, 2018
  FPSC FURY B07 BLACK  2          HIGHLINE PREMIER FOOTBALL B07 HEAT  2 
  DRAGONSFC B07  4          NORTAC SPARTA B07 RED  4 
  PUMAS SEATTLE SOCCER SCHOOL PUMAS UNAM 07 MEMO  3          NPSA B07 NAVY BELLEVUE  2 
Saturday, April 28, 2018
  WENATCHEE VALLEY UNITED SC, AGUILITAS JRS  3          DRAGONSFC B07  4 
Sunday, April 29, 2018
  DRAGONSFC B07  0          NORTAC SPARTA B07 RED  4 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts