Washington Cup Boys 2017-18

Washington Cup for Boys 15U to 19U teams

Washington Cup Boys 2017-18
Boys U15 Gold
Bracket A
Saturday, November 04, 2017
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS RAVE GREEN B03  2          DRAGONS FC B03  5 
Saturday, November 11, 2017
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE PIRANHAS B03  1          CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS RAVE GREEN B03  1 
Sunday, November 12, 2017
  DRAGONS FC B03  3          LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE PIRANHAS B03  0 
Saturday, November 18, 2017
  DRAGONS FC B03  4          PUMAS UNAM 03 ARMANDO  0 
Sunday, November 19, 2017
  DRAGONS FC B03  2          WENATCHEE FC B03 A  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: DRAGONS FC B03 (WA)    2 2 0 0 8 2 19
 2: CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS RAVE GREEN B03 (WA)    2 0 1 1 3 6 6
 3: LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE PIRANHAS B03 (WA)    2 0 1 1 1 4 4

Bracket B
Saturday, November 04, 2017
  WENATCHEE FC B03 A  2          PUMAS UNAM 03 ARMANDO  1 
Sunday, November 05, 2017
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CWS B03 NAVY CENICEROS  1          WENATCHEE FC B03 A  1 
Saturday, November 11, 2017
  PUMAS UNAM 03 ARMANDO  2          CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CWS B03 NAVY CENICEROS  0 
Saturday, November 18, 2017
  DRAGONS FC B03  4          PUMAS UNAM 03 ARMANDO  0 
  WENATCHEE FC B03 A  2          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 A  0 
Sunday, November 19, 2017
  DRAGONS FC B03  2          WENATCHEE FC B03 A  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: WENATCHEE FC B03 A (WA)    2 1 1 0 3 2 12
 2: PUMAS UNAM 03 ARMANDO (WA)    2 1 0 1 3 2 10
 3: CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CWS B03 NAVY CENICEROS (WA)    2 0 1 1 1 3 4

Bracket C
Saturday, November 04, 2017
  UNITED BU 03 GOLD  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 A  3 
Saturday, November 11, 2017
  NPSA B03 NAVY BELLEVUE  1          UNITED BU 03 GOLD  0 
Sunday, November 12, 2017
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 A  2          NPSA B03 NAVY BELLEVUE  0 
Saturday, November 18, 2017
  WENATCHEE FC B03 A  2          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 A  0 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 A (WA)    2 2 0 0 5 1 18
 2: NPSA B03 NAVY BELLEVUE (WA)    2 1 0 1 1 2 8
 3: UNITED BU 03 GOLD (WA)    2 0 0 2 1 4 1
 
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Gold - Bracket A - 11/4/2017
#001 
12:00 PM
CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS RAVE GREEN B03 (WA) 2 DRAGONS FC B03 (WA) 5 SOZO Field Complex #5
Boys U15 Gold - Bracket B - 11/4/2017
#005 
5:00 PM
WENATCHEE FC B03 A (WA) 2 PUMAS UNAM 03 ARMANDO (WA) 1 Kirby Billingsley Hydro Park Field 3
Boys U15 Gold - Bracket C - 11/4/2017
#007 
11:00 AM
UNITED BU 03 GOLD (WA) 1 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 A (WA) 3 Chief Moses MS #1
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Gold - Bracket B - 11/5/2017
#004 
1:00 PM
CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CWS B03 NAVY CENICEROS (WA) 1 WENATCHEE FC B03 A (WA) 1 SOZO Field Complex #7
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Gold - Bracket A - 11/11/2017
#003 
1:00 PM
LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE PIRANHAS B03 (WA) 1 CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS RAVE GREEN B03 (WA) 1 Hartman Park Athl
Boys U15 Gold - Bracket B - 11/11/2017
#006 
12:00 PM
PUMAS UNAM 03 ARMANDO (WA) 2 CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS CWS B03 NAVY CENICEROS (WA) 0 Franklin High School (Seattle) Athletic Field
Boys U15 Gold - Bracket C - 11/11/2017
#009 
2:00 PM
NPSA B03 NAVY BELLEVUE (WA) 1 UNITED BU 03 GOLD (WA) 0 Robinswood Park West
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Gold - Bracket A - 11/12/2017
#002 
6:30 PM
DRAGONS FC B03 (WA) 3 LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE PIRANHAS B03 (WA) 0 Jefferson Park Playfield
Boys U15 Gold - Bracket C - 11/12/2017
#008 
2:15 PM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 A (WA) 2 NPSA B03 NAVY BELLEVUE (WA) 0 Issaquah Highlands Central Park Field 5
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Gold - Playoffs - 11/18/2017
#160 
Playoffs
Semi-Finals
1:00 PM
DRAGONS FC B03 (WA) 4 PUMAS UNAM 03 ARMANDO (WA) 0 Ravensdale Park #2
#161 
Playoffs
Semi-Finals
1:00 PM
WENATCHEE FC B03 A (WA) 2 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 A (WA) 0 Ravensdale Park #3
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Gold - Playoffs - 11/19/2017
#162 
Playoffs
Final
4:00 PM
DRAGONS FC B03 (WA) 2 WENATCHEE FC B03 A (WA) 1 Ravensdale Park #4
 
Boys U15 Silver
Bracket A
Saturday, November 04, 2017
  EAGLECLAW FC M03/04 ADVANCED ACADEMY  0          FPSC FURY B03 BLACK  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS '03 NAVY  3          LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE BARRACUDAS B03  2 
Sunday, November 05, 2017
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS '03 NAVY  1          EAGLECLAW FC M03/04 ADVANCED ACADEMY  0 
  FPSC FURY B03 BLACK  4          LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE BARRACUDAS B03  0 
Saturday, November 11, 2017
  LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE BARRACUDAS B03  2          EAGLECLAW FC M03/04 ADVANCED ACADEMY  0 
  FPSC FURY B03 BLACK  1          MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS '03 NAVY  2 
Saturday, November 18, 2017
  TRI-CITIES FC B2003  4          FPSC FURY B03 BLACK  0 
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS '03 NAVY  0          TYNECASTLE FC TYNECASTLE B03  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS '03 NAVY (WA)    3 3 0 0 6 3 25
 2: FPSC FURY B03 BLACK (WA)    3 2 0 1 6 2 19
 3: LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE BARRACUDAS B03 (WA)    3 1 0 2 4 7 11
 4: EAGLECLAW FC M03/04 ADVANCED ACADEMY (WA)    3 0 0 3 0 4 0

Bracket B
Saturday, November 04, 2017
  NPSA B03 WHITE BV  0          TRI-CITIES FC B2003  4 
  SEATTLE CELTIC  2          SPOKANE BREAKERS FC B03 CRAIG  1 
Sunday, November 05, 2017
  NPSA B03 WHITE BV  0          SPOKANE BREAKERS FC B03 CRAIG  4 
Saturday, November 11, 2017
  SPOKANE BREAKERS FC B03 CRAIG  0          TRI-CITIES FC B2003  2 
  SEATTLE CELTIC  3          NPSA B03 WHITE BV  0 
Sunday, November 12, 2017
  TRI-CITIES FC B2003  7          SEATTLE CELTIC  0 
Saturday, November 18, 2017
  TRI-CITIES FC B2003  4          FPSC FURY B03 BLACK  0 
Sunday, November 19, 2017
  TYNECASTLE FC TYNECASTLE B03  3          TRI-CITIES FC B2003  4 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: TRI-CITIES FC B2003 (WA)    3 3 0 0 11 0 29
 2: SEATTLE CELTIC (WA)    3 2 0 1 5 6 18
 3: SPOKANE BREAKERS FC B03 CRAIG (WA)    3 1 0 2 5 4 11
 4: NPSA B03 WHITE BV (WA)    3 0 0 3 0 11 0

Bracket C
Saturday, November 04, 2017
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 B  2          KENT CITY FOOTBALL KENT CITY FC B03 WHITE  3 
  TYNECASTLE FC TYNECASTLE B03  5          FPSC FURY B03 WHITE  2 
Sunday, November 05, 2017
  KENT CITY FOOTBALL KENT CITY FC B03 WHITE  1          FPSC FURY B03 WHITE  1 
  TYNECASTLE FC TYNECASTLE B03  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 B  0 
Saturday, November 11, 2017
  FPSC FURY B03 WHITE  0          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 B  1 
  KENT CITY FOOTBALL KENT CITY FC B03 WHITE  0          TYNECASTLE FC TYNECASTLE B03  2 
Saturday, November 18, 2017
  MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS '03 NAVY  0          TYNECASTLE FC TYNECASTLE B03  3 
Sunday, November 19, 2017
  TYNECASTLE FC TYNECASTLE B03  3          TRI-CITIES FC B2003  4 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: TYNECASTLE FC TYNECASTLE B03 (WA)    3 3 0 0 8 2 26
 2: KENT CITY FOOTBALL KENT CITY FC B03 WHITE (WA)    3 1 1 1 4 5 13
 3: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 B (WA)    3 1 0 2 3 4 10
 4: FPSC FURY B03 WHITE (WA)    3 0 1 2 3 7 6
 
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Bracket A - 11/4/2017
#010 
9:30 AM
EAGLECLAW FC M03/04 ADVANCED ACADEMY (WA) 0 FPSC FURY B03 BLACK (WA) 1 Starfire Field 01
#011 
2:00 PM
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS '03 NAVY (WA) 3 LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE BARRACUDAS B03 (WA) 2 Ravensdale Park #3
Boys U15 Silver - Bracket B - 11/4/2017
#019 
11:00 AM
NPSA B03 WHITE BV (WA) 0 TRI-CITIES FC B2003 (WA) 4 Wilburton Hill Park #1
#018 
5:45 PM
SEATTLE CELTIC (WA) 2 SPOKANE BREAKERS FC B03 CRAIG (WA) 1 Magnuson Park Turf Field 6
Boys U15 Silver - Bracket C - 11/4/2017
#022 
9:00 AM
ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 B (WA) 2 KENT CITY FOOTBALL KENT CITY FC B03 WHITE (WA) 3 Issaquah Highlands Central Park Field 4
#023 
6:00 PM
TYNECASTLE FC TYNECASTLE B03 (WA) 5 FPSC FURY B03 WHITE (WA) 2 Tambark Creek Park #1
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Bracket A - 11/5/2017
#013 
12:00 PM
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS '03 NAVY (WA) 1 EAGLECLAW FC M03/04 ADVANCED ACADEMY (WA) 0 Ravensdale Park #4
#012 
12:30 PM
FPSC FURY B03 BLACK (WA) 4 LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE BARRACUDAS B03 (WA) 0 Franklin Pierce HIgh School Stadium (Tacoma) Stad
Boys U15 Silver - Bracket B - 11/5/2017
#017 
11:00 AM
NPSA B03 WHITE BV (WA) 0 SPOKANE BREAKERS FC B03 CRAIG (WA) 4 Wilburton Hill Park #1
Boys U15 Silver - Bracket C - 11/5/2017
#024 
4:00 PM
KENT CITY FOOTBALL KENT CITY FC B03 WHITE (WA) 1 FPSC FURY B03 WHITE (WA) 1 Wilson Playfield Complex Field 1
#025 
6:00 PM
TYNECASTLE FC TYNECASTLE B03 (WA) 1 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 B (WA) 0 Big Finn Hill Park Athl
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Bracket A - 11/11/2017
#015 
10:00 AM
LAKE WASHINGTON PREMIER FC WHITE BARRACUDAS B03 (WA) 2 EAGLECLAW FC M03/04 ADVANCED ACADEMY (WA) 0 Hartman Park Athl
#014 
10:15 AM
FPSC FURY B03 BLACK (WA) 1 MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS '03 NAVY (WA) 2 Franklin Pierce High School (Tacoma) Stadium
Boys U15 Silver - Bracket B - 11/11/2017
#021 
12:00 PM
SPOKANE BREAKERS FC B03 CRAIG (WA) 0 TRI-CITIES FC B2003 (WA) 2 Plantes Ferry Soccer Complex Field 7
#020 
4:45 PM
SEATTLE CELTIC (WA) 3 NPSA B03 WHITE BV (WA) 0 Georgetown Playfield
Boys U15 Silver - Bracket C - 11/11/2017
#027 
8:30 AM
FPSC FURY B03 WHITE (WA) 0 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B03 B (WA) 1 Franklin Pierce High School (Tacoma) Stadium
#026 
6:00 PM
KENT CITY FOOTBALL KENT CITY FC B03 WHITE (WA) 0 TYNECASTLE FC TYNECASTLE B03 (WA) 2 Wilson Playfield Complex Field 1
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Bracket B - 11/12/2017
#016 
11:00 AM
TRI-CITIES FC B2003 (WA) 7 SEATTLE CELTIC (WA) 0 T-CYSA Field 7
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Playoffs - 11/18/2017
#164 
Playoffs
Semi-Finals
9:00 AM
TRI-CITIES FC B2003 (WA) 4 FPSC FURY B03 BLACK (WA) 0 Kentlake HS Stadium
#163 
Playoffs
Semi-Finals
9:15 AM
MAPLE VALLEY PREMIER MVP RAPIDS '03 NAVY (WA) 0 TYNECASTLE FC TYNECASTLE B03 (WA) 3 Ravensdale Park #4
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Silver - Playoffs - 11/19/2017
#165 
Playoffs
Final
10:00 AM
TYNECASTLE FC TYNECASTLE B03 (WA) 3 TRI-CITIES FC B2003 (WA) 4 Ravensdale Park #4
 
Boys U15 Bronze
Bracket A
Saturday, November 04, 2017
  EMERALD CITY FC ECFC M03 WHITE  3          FC EDMONDS VELOCITY  4 
Sunday, November 05, 2017
  FC EDMONDS VELOCITY  4          RSA ELITE FISHER B03  0 
Saturday, November 11, 2017
  RSA ELITE FISHER B03  2          EMERALD CITY FC ECFC M03 WHITE  6 
Saturday, November 18, 2017
  FC EDMONDS VELOCITY  3          NORTAC SPARTA B03 RED  2 
Sunday, November 19, 2017
  FC EDMONDS VELOCITY  3          UNITED SC BU 03 SELECT  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: FC EDMONDS VELOCITY (WA)    2 2 0 0 8 3 19
 2: EMERALD CITY FC ECFC M03 WHITE (WA)    2 1 0 1 8 6 12
 3: RSA ELITE FISHER B03 (WA)    2 0 0 2 2 9 2

Bracket B
Saturday, November 04, 2017
  EMERALD CITY FC ECFC M03 BLUE  0          NORTAC SPARTA B03 RED  4 
Saturday, November 11, 2017
  NORTAC SPARTA B03 RED  2          UNITED SC BU 03 SELECT  2 
Sunday, November 12, 2017
  UNITED SC BU 03 SELECT  22          EMERALD CITY FC ECFC M03 BLUE  0 
Saturday, November 18, 2017
  UNITED SC BU 03 SELECT  2          TC UNITED B03 NAVY-CARLTON  1 
  FC EDMONDS VELOCITY  3          NORTAC SPARTA B03 RED  2 
Sunday, November 19, 2017
  FC EDMONDS VELOCITY  3          UNITED SC BU 03 SELECT  2 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 N/A: SGEO B03 (WA)    0 0 0 0 0 0
 1: UNITED SC BU 03 SELECT (WA)    2 1 1 0 7 2 15
 2: NORTAC SPARTA B03 RED (WA)    2 1 1 0 6 2 15
 3: EMERALD CITY FC ECFC M03 BLUE (WA)    2 0 0 2 0 9 0

Bracket C
Saturday, November 04, 2017
  CASCADE SOCCER CLUB IFC 03  5          TC UNITED B03 NAVY-CARLTON  7 
  NORTH COUNTY ALLIANCE REBELS B03  2          HIGHLINE BOYS - HEAT 03  1 
Sunday, November 05, 2017
  NORTH COUNTY ALLIANCE REBELS B03  2          CASCADE SOCCER CLUB IFC 03  2 
  TC UNITED B03 NAVY-CARLTON  4          HIGHLINE BOYS - HEAT 03  1 
Saturday, November 11, 2017
  TC UNITED B03 NAVY-CARLTON  3          NORTH COUNTY ALLIANCE REBELS B03  2 
  HIGHLINE BOYS - HEAT 03  4          CASCADE SOCCER CLUB IFC 03  0 
Saturday, November 18, 2017
  UNITED SC BU 03 SELECT  2          TC UNITED B03 NAVY-CARLTON  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: TC UNITED B03 NAVY-CARLTON (WA)    3 3 0 0 12 8 27
 2: NORTH COUNTY ALLIANCE REBELS B03 (WA)    3 1 1 1 6 6 15
 3: HIGHLINE BOYS - HEAT 03 (WA)    3 1 0 2 6 6 12
 4: CASCADE SOCCER CLUB IFC 03 (WA)    3 0 1 2 7 11 8
 
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Bronze - Bracket A - 11/4/2017
#028 
7:00 PM
EMERALD CITY FC ECFC M03 WHITE (WA) 3 FC EDMONDS VELOCITY (WA) 4 Genesee Park Playfield 1 (Lower)
Boys U15 Bronze - Bracket B - 11/4/2017
#031 
7:00 PM
EMERALD CITY FC ECFC M03 BLUE (WA) 0 NORTAC SPARTA B03 RED (WA) 4 Loyal Heights Community Center Playfield
Boys U15 Bronze - Bracket C - 11/4/2017
#038 
4:00 PM
NORTH COUNTY ALLIANCE REBELS B03 (WA) 2 HIGHLINE BOYS - HEAT 03 (WA) 1 Squalicum High School Turf
#037 
Location: Lindbergh HS, 16426 128th Ave SE, Renton WA
4:00 PM
CASCADE SOCCER CLUB IFC 03 (WA) 5 TC UNITED B03 NAVY-CARLTON (WA) 7 Lindbergh HS Turf
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Bronze - Bracket A - 11/5/2017
#029 
12:30 PM
FC EDMONDS VELOCITY (WA) 4 RSA ELITE FISHER B03 (WA) 0 Lynnwood HS #2
Boys U15 Bronze - Bracket C - 11/5/2017
#040 
Location: Squalicum High School, 3773 E McLeod Rd, Bellingham wa
1:00 PM
NORTH COUNTY ALLIANCE REBELS B03 (WA) 2 CASCADE SOCCER CLUB IFC 03 (WA) 2 Squalicum High School Turf
#039 
2:00 PM
TC UNITED B03 NAVY-CARLTON (WA) 4 HIGHLINE BOYS - HEAT 03 (WA) 1 Regional Athletic Complex #6
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Bronze - Bracket A - 11/11/2017
#030 
11:00 AM
RSA ELITE FISHER B03 (WA) 2 EMERALD CITY FC ECFC M03 WHITE (WA) 6 Rogers High School turf
Boys U15 Bronze - Bracket B - 11/11/2017
#035 
3:00 PM
NORTAC SPARTA B03 RED (WA) 2 UNITED SC BU 03 SELECT (WA) 2 Woodrow Wilson High School #1
Boys U15 Bronze - Bracket C - 11/11/2017
#041 
1:30 PM
TC UNITED B03 NAVY-CARLTON (WA) 3 NORTH COUNTY ALLIANCE REBELS B03 (WA) 2 Regional Athletic Complex #1
#042 
4:00 PM
HIGHLINE BOYS - HEAT 03 (WA) 4 CASCADE SOCCER CLUB IFC 03 (WA) 0 Mount Rainier HS Turf
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Bronze - Bracket B - 11/12/2017
#034 
3:00 PM
UNITED SC BU 03 SELECT (WA) 22 EMERALD CITY FC ECFC M03 BLUE (WA) 0 Chief Moses MS #1
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Bronze - Playoffs - 11/18/2017
#167 
Playoffs
Semi-Finals
1:00 PM
UNITED SC BU 03 SELECT (WA) 2 TC UNITED B03 NAVY-CARLTON (WA) 1 Kentlake HS Stadium
#166 
Playoffs
Semi-Finals
1:15 PM
FC EDMONDS VELOCITY (WA) 3 NORTAC SPARTA B03 RED (WA) 2 Ravensdale Park #4
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U15 Bronze - Playoffs - 11/19/2017
#168 
Playoffs
Final
5:00 PM
FC EDMONDS VELOCITY (WA) 3 UNITED SC BU 03 SELECT (WA) 2 Ravensdale Park #2
 
Boys U16 Gold
Bracket A
Saturday, November 04, 2017
  THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY-RAMOS  0          CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS  4 
Sunday, November 05, 2017
  TYNECASTLE FC  0          THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY-RAMOS  2 
Saturday, November 11, 2017
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS  5          TYNECASTLE FC  1 
Saturday, November 18, 2017
  THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY-RAMOS  1          ECLIPSE FC ECLIPSE B02  3 
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS  9          FPSC FURY B02 BLACK  0 
Sunday, November 19, 2017
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS  2          ECLIPSE FC ECLIPSE B02  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS (WA)    2 2 0 0 9 1 19
 2: THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY-RAMOS (WA)    2 1 0 1 2 4 9
 3: TYNECASTLE FC (WA)    2 0 0 2 1 7 1

Bracket B
Saturday, November 04, 2017
  FPSC FURY B02 BLACK  0          ECLIPSE FC ECLIPSE B02  3 
Sunday, November 05, 2017
  ECLIPSE FC ECLIPSE B02  1          ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A  0 
Saturday, November 11, 2017
  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A  0          FPSC FURY B02 BLACK  1 
Saturday, November 18, 2017
  THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY-RAMOS  1          ECLIPSE FC ECLIPSE B02  3 
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS  9          FPSC FURY B02 BLACK  0 
Sunday, November 19, 2017
  CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS  2          ECLIPSE FC ECLIPSE B02  1 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: ECLIPSE FC ECLIPSE B02 (WA)    2 2 0 0 4 0 18
 2: FPSC FURY B02 BLACK (WA)    2 1 0 1 1 3 8
 3: ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A (WA)    2 0 0 2 0 2 0
 
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Gold - Bracket A - 11/4/2017
#043 
12:00 PM
THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY-RAMOS (WA) 0 CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS (WA) 4 Regional Athletic Complex #1
Boys U16 Gold - Bracket B - 11/4/2017
#046 
12:30 PM
FPSC FURY B02 BLACK (WA) 0 ECLIPSE FC ECLIPSE B02 (WA) 3 Franklin Pierce High School (Tacoma) Stadium
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Gold - Bracket A - 11/5/2017
#045 
7:15 PM
TYNECASTLE FC (WA) 0 THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY-RAMOS (WA) 2 Big Finn Hill Park Athl
Boys U16 Gold - Bracket B - 11/5/2017
#047 
change to 11/12/17
6:15 PM
ECLIPSE FC ECLIPSE B02 (WA) 1 ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A (WA) 0 Issaquah Highlands Central Park Field 4
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Gold - Bracket A - 11/11/2017
#044 
12:00 PM
CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS (WA) 5 TYNECASTLE FC (WA) 1 SOZO Field Complex #9
Boys U16 Gold - Bracket B - 11/11/2017
#048  ISC GUNNERS FC ISC GUNNERS B02 A (WA) 0 FPSC FURY B02 BLACK (WA) 1 Unassigned
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Gold - Playoffs - 11/18/2017
#134 
Playoffs
Semi-Finals
11:00 AM
THURSTON COUNTY UNITED B02 NAVY-RAMOS (WA) 1 ECLIPSE FC ECLIPSE B02 (WA) 3 Kentlake HS Stadium
#133 
Playoffs
Semi-Finals
11:15 AM
CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS (WA) 9 FPSC FURY B02 BLACK (WA) 0 Ravensdale Park #4
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Gold - Playoffs - 11/19/2017
#135 
Playoffs
Final
11:30 AM
CENTRAL WASHINGTON SOUNDERS B02 NAVY CUEVAS (WA) 2 ECLIPSE FC ECLIPSE B02 (WA) 1 Ravensdale Park #3
 
Boys U16 Silver
Bracket A
Saturday, November 04, 2017
  UNITED SC SOUNDERS  2          MAPLE VALLEY PREMIER BOYS 02 NAVY  0 
  WESC B02JOHNSON  2          EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  1 
Saturday, November 11, 2017
  WESC B02JOHNSON  0          MAPLE VALLEY PREMIER BOYS 02 NAVY  0 
  EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  2          UNITED SC SOUNDERS  5 
Sunday, November 12, 2017
  UNITED SC SOUNDERS  3          WESC B02JOHNSON  1 
  MAPLE VALLEY PREMIER BOYS 02 NAVY  2          EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN  0 
Saturday, November 18, 2017
  MAPLE VALLEY PREMIER BOYS 02 NAVY  0          FC BELLEVUE-HERON VENOM  4 
  UNITED SC SOUNDERS  3          PACIFIC FC 02 FIRE  0 
Sunday, November 19, 2017
  UNITED SC SOUNDERS  2          FC BELLEVUE-HERON VENOM  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: UNITED SC SOUNDERS (WA)    3 3 0 0 10 3 27
 2: MAPLE VALLEY PREMIER BOYS 02 NAVY (WA)    3 1 1 1 2 2 13
 3: WESC B02JOHNSON (WA)    3 1 1 1 3 4 13
 4: EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN (WA)    3 0 0 3 3 9 3

Bracket B
Saturday, November 04, 2017
  FC BELLEVUE-HERON VENOM  1          PACIFIC FC 02 FIRE  0 
  NPSA TITANS B02 NAVY BELLEVUE  1          PACIFIC FC B02 CHEETAHS  1 
Sunday, November 05, 2017
  FC BELLEVUE-HERON VENOM  6          PACIFIC FC B02 CHEETAHS  0 
Saturday, November 11, 2017
  PACIFIC FC 02 FIRE  3          NPSA TITANS B02 NAVY BELLEVUE  1 
Sunday, November 12, 2017
  NPSA TITANS B02 NAVY BELLEVUE  2          FC BELLEVUE-HERON VENOM  4 
  PACIFIC FC B02 CHEETAHS  1          PACIFIC FC 02 FIRE  1 
Saturday, November 18, 2017
  MAPLE VALLEY PREMIER BOYS 02 NAVY  0          FC BELLEVUE-HERON VENOM  4 
  UNITED SC SOUNDERS  3          PACIFIC FC 02 FIRE  0 
Sunday, November 19, 2017
  UNITED SC SOUNDERS  2          FC BELLEVUE-HERON VENOM  3 
 
 Team  MP    W     D     L     GF    GA    Pts  
 1: FC BELLEVUE-HERON VENOM (WA)    3 3 0 0 10 2 27
 2: PACIFIC FC 02 FIRE (WA)    3 1 1 1 4 3 13
 3: PACIFIC FC B02 CHEETAHS (WA)    3 0 2 1 2 7 8
 4: NPSA TITANS B02 NAVY BELLEVUE (USA)    3 0 1 2 4 8 7
 
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Silver - Bracket A - 11/4/2017
#051 
10:00 AM
UNITED SC SOUNDERS (WA) 2 MAPLE VALLEY PREMIER BOYS 02 NAVY (WA) 0 Wenatchee Apple Bowl Stadium #1
#052 
2:00 PM
WESC B02JOHNSON (WA) 2 EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN (WA) 1 Spokane Community College Athl
Boys U16 Silver - Bracket B - 11/4/2017
#058 
2:00 PM
FC BELLEVUE-HERON VENOM (WA) 1 PACIFIC FC 02 FIRE (WA) 0 Wilburton Hill Park #1
#057 
6:00 PM
NPSA TITANS B02 NAVY BELLEVUE (USA) 1 PACIFIC FC B02 CHEETAHS (WA) 1 Grass Lawn Community Park Field 1
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Silver - Bracket B - 11/5/2017
#056 
Interlake High school 16245 NE 24th st Bellevue
12:00 PM
FC BELLEVUE-HERON VENOM (WA) 6 PACIFIC FC B02 CHEETAHS (WA) 0 Interlake High School Athl
Game Time Home Team Away Team Location
Boys U16 Silver - Bracket A - 11/11/2017
#050 
1:30 PM
WESC B02JOHNSON (WA) 0 MAPLE VALLEY PREMIER BOYS 02 NAVY (WA) 0 Kentlake HS Stadium
#049 
3:30 PM
EMERALD CITY FC ECFC M02 GREEN (WA) 2 UNITED SC SOUNDERS (WA) 5